References

MET-Terakeskus

Lõiketerade müük ja teritus

MET-Terakeskus laiendas tootmist ning sellest lähtuvalt tekkis ka vajadus valgustuse uuendamise järele. Kasutusele võetud ruumides olid iganenud ~500W metallhalogeniid valgustid, mis omade näitajate poolest jäid väga kaugele nõutust. MET-Terakeskuse jaoks on väga oluline valgus ning selle kvaliteet (lux ja CRI). Madala CRI-ga ei ole võimalik silmaga tuvastada kas teritatud tera on piisavalt terav või mitte. Lisaks uutele HexLED 3 valgustitele paigaldasime ka nutilahenduse „Luminaires United“. „Luminaires United“ lahenduse lisamine antud projekti oli igati loogiline ja mõistlik samm – pooltel ruumi seintel on aknad, millest tuleb ilusa ilmaga piisavalt valgust, et on võimalik dimmerdada pooled valgustid kuni 80% maha. Lisaks sellele ka kohalolekuandurid, mis optimeerivad veel omakorda reaalset valgustuse kasutust.

Kokkuvõtteks: Tööpinnal 4x rohkem valgust, kvaliteetne valgus + valgustite automaatne juhtimine.
MET-Terakeskus tegi investeeringu ka „targa“ valguse kasuks, et saaks keskenduda oma põhitööle mida nad teevad väga hästi!

Kes nad on?

AS MET alustas aktiivset tegutsemist Balti turul 1994. aastal puidulõike freeside teritajana-müüjana.

Tänaseks on MET-Terakeskus AS 100% Eesti kapitalil põhinev perefirma, mille eesmärk on abistada Eestimaa puidutöötlejaid nõu ja hea tahtega. Oma eesmärgiks oleme püstitanud teenindada Eesti puidu- ja metallitööstust kõrgel, professionaalsel tasemel, pakkudes vaid parimaid tööriistu ning sinna juurde ka oskus-teavet.

 

„Tekkinud vajadusele saime Ledeni näol kiire, soodsa ning mugava lahenduse. 1000-1200lx töölaual elimineeris kohtvalgustid sootuks ning saame pakkuda oma klientidele seda mida me väga hästi oskame. Meie põhitöö on terade teritamine ja müük mitte muretsemine valgustuse pärast“ Harry Väljak

www.met-terakeskus.ee

Räpina Paberivabrik AS

Skandinaaviamaade suurim pakkenurkade tootja
products used

Räpina Paberivabriku eesmärk oli leida senistele ebaefektiivsetele ja iganenud valgustitele paremad alternatiivid ja samal ajal parandada valgustatust. 400W metallhalogeniid valgustite asemel on Paberivabrikus nüüd HexLED 3, WareLED 4 ja UptuLED LED valgustid.
Paigaldatud valgustid on kliendi ootused täitnud.

Kes nad on?

Räpina Paberivabrik AS on skandinaaviamaade suurim pakkenurkade tootja.

Räpina Paberivabrik pakub oma klientidele personaalset lähenemist, piirkonna parimat ning järjepidevalt täienevat tootevalikut.

Nende põhitoodanguks on nurgaprofiilid, mida valmistavad väga erinevate mõõtude ja kujuga. Lisaks pakkenurkadele, on sortimendis suur valik pakke- ja kaitsepaberit ning kartongi nii lehtedena, rullis kui ka babiinidena.

 

www.rappin.ee

Favor AS

Lehtmetalli töötlemisega tegelev ettevõtte Maardus

Favori eesmärk oli leida senistele ebaefektiivsetele valgustitele paremad alternatiivid ja samal ajal parandada valgustatust. Paigaldatud valgustid on oma ootused täitnud.

Esimesed HexLED 3 valgustid, sh Luminaires United lahendusega valgustid, on üles pandud aastal 2014, WareLED ja OutLED tooteperekondade valgustid paigaldati 2015.

Vanade metallhaliidvalgustitega võrreldes on tootmishoones sees energiasääst üle 60% ja  Luminaires United annab veel üle 70 protsendi ulatuva säästu.

OutLED tooteperekonna valgustid valgustavad hoone perimeetri vanade valgustitega võrreldes oluliselt paremini.

Kes nad on?

Favor on õhukest lehtmetalli töötlev ettevõtte Eestis, aastast 1990.

Favoril on kolm ärisuunda: CutCenter, Metaform ja Profiline.

Favor ekspordib 50% toodangust.

 

www.favor.ee

Kodasema OÜ

Teisaldatavate betoonmajade arendaja ja tootja Harku vallas
products used

Eesmärgiks oli läbi parema ja säästlikuma valgustuse säästa loodust ning seeläbi säästa energia pealt. Kodasema lahendas üldvalgustuse kõrgemates ruumides valgustitega HexLED 3 ja natuke madalamates ruumides kasutati HexLED 1 valgusteid.

Esimesed HexLED 3 valgustid paigaldati 2015. aasta alguses ja sealt edasi on jooksvalt tootmises valgusteid asendatud. Energiasäästuga seoses erinevaid mõõtmisi ei ole tehtud.

Kes nad on?

Kodasema OÜ on aastal 2013 asutatud teisaldatavaid moodulmaju arendav ja tootev ettevõte. Kodasema otsib kõige lihtsamat viisi, kuidas luua ideaalne eluase. KODA pidamine ei kurna loodust ega rahakotti. Kodasema OÜ on mõelnud, kuidas iga ruutsentimeeter oleks mugavalt kasutatav.

www.kodasema.com

Tiksoja Puidugrupp AS

Mööblitehas Tartus
products used

Eesmärgiks oli parandada valgustatust töötavate masinate juures. Sellistesse kohtadesse on tavaliselt väga keeruline kohtvalgustust panna. Tiksoja Puidugrupp lahendas olukorra Ledeni HexLED 3 üldvalgustitega, mis tagavad piisava valgustatuse piisavalt suurel alal. Insatallatsioon tehti 2015 suvel.

Kes nad on?

AS Tiksoja Puidugrupp on 1997 aastal asutatud täispuitmööblit tootev 110 töötajaga ettevõte. Ettevõtte 2014 aasta käive oli 11 miljonit eurot. Nende klientideks on pikaajalised koostööpartnerid Lääne-Euroopa juhtivatest mööblimüügikettidest Prantsusmaal, Saksamaal, Inglismaal ja Hollandis. Ettevõtte tootmis- ja juhtimisprotsessi iseloomustab efektiivsus, ratsionaalsus ja täpsus. Nad kasutavad mööblitootmisalast tipptehnoloogiat ning suur osa tootmisprotsessist on automatiseeritud.

http://www.tiksoja.ee/